Koululaisuinnit Mikkelissä

15.3.2016

Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
 Kilpailu KLL Etelä-Savon aluekilpailu  Tulostuspäivämäärä 15 maaliskuu 2016  
 Kilpailun paikkakunta Mikkeli  Tulostusaika 16:39  
 Järjestäjä Mikkelin Uimaseura     
 Allas 25m     
 Kilpailupäivämäärä 15 maaliskuu 2016     
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Iiris Jämsä 2004 Mikkeli      33.98  
Senni Partanen 2004 Mikkeli      36.82  
Tuuli Kammonen 2004 Mikkeli      36.96  
Ronja Ruottinen 2005 Mikkeli      40.12  
Vilma Hjelt 2004 Pieksämäki      40.90  
Sofia Lepistö 2006 Mikkeli      42.46  
Emmi Kasurinen 2005 Mäntyharju      42.70  
Iina Kukkonen 2005 Mikkeli      43.56  
Ada Hulkko 2006 Mikkeli      44.75  
10 Selina Villanen 2007 Mikkeli      1:06.80  
           
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Siiri Jämsä 2002 Mikkeli      29.77  
Veera Saarelainen 2002 Mikkeli      30.38  
Kaisa Himanen 2003 Mikkeli      30.90  
Emma Remes 2002 Pieksämäki      31.19  
Minna Kettunen 2002 Pieksämäki      31.33  
Viivi Paasonen 2002 Savonlinna      31.80  
Tessa Sopanen 2002 Savonlinna      33.10  
Veera Vihavainen 2002 Savonlinna      33.24  
Veera Laakkonen 2003 Pieksämäki      34.13  
10 Veera Vehviläinen 2002 Pieksämäki      34.65  
11 Nelli Nikulainen 2002 Mikkeli      34.98  
12 Sonja Roiha 2002 Pieksämäki      35.54  
13 Aino Kemppainen 2003 Mikkeli      36.49  
14 Milla Hjelt 2002 Pieksämäki      40.04  
15 Elisa Nykänen 2003 Mikkeli      42.63  
16 Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinna      42.93  
Tiina Ojalehto 2002 Hirvensalmi      DNS  
           
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Elina Jurvanen 2001 Mikkeli      29.94  
Kata Laukkanen 2001 Savonlinna      32.27  
Maija Liukkonen 2001 Mikkeli      32.48  
Emilia Markkanen 2001 Pieksämäki      32.55  
Sonja Nousiainen 2000 Mikkeli      35.23  
Jenni Mikkonen 2001 Savonlinna      35.69  
Maria Kivimäki 2000 Pieksämäki      35.76  
Jenny Rautiainen 2000 Pieksämäki      36.14  
Aino Leskinen 2001 Pieksämäki      38.19  
           
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Iida Sihvonen 1998 Mikkeli      28.10  
Ida Hulkko 1998 Mikkeli      29.08  
Katriina Sepponen 1998 Pieksämäki      39.97  
           
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Luukas Laine 2005 Mikkeli      36.61  
Veeti Vilen 2004 Mikkeli      37.01  
Eemil Markkanen 2004 Pieksämäki      39.44  
Roope Eronen 2004 Pieksämäki      40.49  
Markus Redsven 2004 Mikkeli      40.85  
Niko Turunen 2004 Pieksämäki      42.09  
Manu Markkanen 2004 Pieksämäki      47.85  
Reetu Päivärinta 2005 Savonlinna      49.09  
Miska Heiskanen 2005 Mikkeli      53.03  
           
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Niklas Laine 2002 Mikkeli      29.08  
Teo Branchicella 2002 Mikkeli      29.86  
Elvis Savolainen 2003 Mikkeli      31.44  
Touko Ylönen 2003 Pieksämäki      36.67  
Onni Salmenkivi 2003 Savonlinna      38.17  
Alexey Belonin 2002 Savonlinna      38.30  
Jaakko Lehvonen 2002 Pieksämäki      38.39  
Eppu Svahn 2003 Mikkeli      42.43  
Leo Aro 2002 Pieksämäki      DNS  
           
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Hannes Hyytiäinen 2000 Mikkeli      30.81  
Lasse Tolonen 2001 Pieksämäki      33.35  
Maxim Moisenko 2001 Savonlinna      37.21  
Niilo Ukkonen 2000 Mikkeli      DSQ  
 SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä        
Veikko Ahlstrand 2000 Mikkeli      DSQ  
 SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä        
           
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Tuuli Kammonen 2004 Mikkeli      15.79  
Senni Partanen 2004 Mikkeli      16.09  
Ronja Ruottinen 2005 Mikkeli      18.07  
Emmi Kasurinen 2005 Mäntyharju      18.87  
Sofia Lepistö 2006 Mikkeli      18.89  
Iida Remes 2007 Pieksämäki      18.96  
Taru Jämsä 2005 Mikkeli      19.57  
Noora Pesonen 2004 Pieksämäki      20.27  
Iina Kukkonen 2005 Mikkeli      20.28  
10 Emma Kontinen 2004 Mikkeli      20.60  
11 Peppi Puumalainen 2004 Pieksämäki      20.74  
12 Meeri Kurttila 2006 Mikkeli      21.08  
13 Alexandra Olimpova 2004 Savonlinna      22.09  
14 Venla Kantanen 2006 Mikkeli      23.37  
15 Iita Pitkänen 2006 Mikkeli      23.56  
16 Krista Kurvinen 2007 Mäntyharju      24.33  
17 Selina Villanen 2007 Mikkeli      28.18  
Nella Turunen 2005 Mikkeli      DNS  
           
 
Laji 4, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Markus Redsven 2004 Mikkeli      18.60  
Miro Karhu 2004 Savonlinna      19.67  
Joona Asikainen 2004 Savonlinna      20.37  
Väinö Neuvonen 2006 Savonlinna      21.80  
Antti Korhonen 2004 Pieksämäki      21.84  
Eetu Torssonen 2004 Savonlinna      23.83  
Kaspar Hoyer 2006 Savonlinna      24.80  
Veeti Vilen 2004 Mikkeli      DNS  
           
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 30.05 2015-10-18 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Viivi Paasonen 2002 Savonlinna      40.55  
Veera Laakkonen 2003 Pieksämäki      40.72  
Siiri Jämsä 2002 Mikkeli      42.34  
Veera Vihavainen 2002 Savonlinna      42.58  
Veera Saarelainen 2002 Mikkeli      43.70  
Emma Remes 2002 Pieksämäki      43.86  
Minna Kettunen 2002 Pieksämäki      44.76  
Iiris Jämsä 2004 Mikkeli      45.03  
Nelli Nikulainen 2002 Mikkeli      45.68  
10 Kaisa Himanen 2003 Mikkeli      45.77  
11 Tessa Sopanen 2002 Savonlinna      45.79  
12 Aino Kemppainen 2003 Mikkeli      48.95  
13 Veera Vehviläinen 2002 Pieksämäki      49.46  
14 Milla Hjelt 2002 Pieksämäki      50.44  
Tiina Ojalehto 2002 Hirvensalmi      DNS  
           
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 30.05 2015-10-18 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Maija Liukkonen 2001 Mikkeli      39.02  
Elina Jurvanen 2001 Mikkeli      41.79  
Emilia Markkanen 2001 Pieksämäki      43.70  
Kata Laukkanen 2001 Savonlinna      45.10  
Jenni Mikkonen 2001 Savonlinna      46.24  
Jenny Rautiainen 2000 Pieksämäki      51.46  
Sonja Nousiainen 2000 Mikkeli      52.08  
Maria Kivimäki 2000 Pieksämäki      55.33  
           
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 30.05 2015-10-18 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Ida Hulkko 1998 Mikkeli      36.04  
Iida Sihvonen 1998 Mikkeli      38.52  
Katriina Sepponen 1998 Pieksämäki      54.00  
           
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Niklas Laine 2002 Mikkeli      34.56  
Teo Branchicella 2002 Mikkeli      41.59  
Elvis Savolainen 2003 Mikkeli      42.96  
Onni Salmenkivi 2003 Savonlinna      48.77  
Touko Ylönen 2003 Pieksämäki      53.67  
Jaakko Lehvonen 2002 Pieksämäki      57.79  
Leo Aro 2002 Pieksämäki      DNS  
Eppu Svahn 2003 Mikkeli      DSQ  
 SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)        
           
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Niilo Ukkonen 2000 Mikkeli      36.15  
           
 
Laji 7, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Iiris Jämsä 2004 Mikkeli      19.60  
Senni Partanen 2004 Mikkeli      21.54  
Tuuli Kammonen 2004 Mikkeli      22.33  
Ronja Ruottinen 2005 Mikkeli      22.97  
Iida Remes 2007 Pieksämäki      24.11  
Vilma Hjelt 2004 Pieksämäki      24.16  
Siiri Pihlava 2004 Savonlinna      24.59  
Sofia Lepistö 2006 Mikkeli      24.92  
Iina Kukkonen 2005 Mikkeli      25.07  
10 Ada Hulkko 2006 Mikkeli      25.83  
11 Emmi Kasurinen 2005 Mäntyharju      27.09  
12 Emma Kontinen 2004 Mikkeli      28.76  
13 Noora Pesonen 2004 Pieksämäki      31.34  
14 Alexandra Olimpova 2004 Savonlinna      31.58  
15 Iita Pitkänen 2006 Mikkeli      35.57  
Peppi Puumalainen 2004 Pieksämäki      DSQ  
 SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa        
           
 
Laji 8, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Luukas Laine 2005 Mikkeli      20.13  
Veeti Vilen 2004 Mikkeli      22.44  
Miro Karhu 2004 Savonlinna      22.69  
Eemil Markkanen 2004 Pieksämäki      24.28  
Roope Eronen 2004 Pieksämäki      26.66  
Manu Markkanen 2004 Pieksämäki      29.34  
Antti Korhonen 2004 Pieksämäki      29.61  
Niko Turunen 2004 Pieksämäki      DSQ  
 SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa        
Reetu Päivärinta 2005 Savonlinna      DSQ  
 SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa        
           
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Anni Alitalo (1991) 27.48 2014-12-05 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Siiri Jämsä 2002 Mikkeli      33.91  
Veera Saarelainen 2002 Mikkeli      37.06  
Minna Kettunen 2002 Pieksämäki      37.27  
Kaisa Himanen 2003 Mikkeli      37.31  
Viivi Paasonen 2002 Savonlinna      38.23  
Emma Remes 2002 Pieksämäki      38.80  
Veera Laakkonen 2003 Pieksämäki      39.92  
Sonja Roiha 2002 Pieksämäki      40.91  
Iiris Jämsä 2004 Mikkeli      41.51  
10 Aino Kemppainen 2003 Mikkeli      46.11  
11 Milla Hjelt 2002 Pieksämäki      47.03  
12 Nelli Nikulainen 2002 Mikkeli      48.55  
13 Elisa Nykänen 2003 Mikkeli      53.13  
14 Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinna      56.67  
Tiina Ojalehto 2002 Hirvensalmi      DNS  
Veera Vehviläinen 2002 Pieksämäki      DSQ  
 SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen        
           
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
SE: Anni Alitalo (1991) 27.48 2014-12-05 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Elina Jurvanen 2001 Mikkeli      35.96  
Kata Laukkanen 2001 Savonlinna      37.88  
Maija Liukkonen 2001 Mikkeli      39.68  
Emilia Markkanen 2001 Pieksämäki      41.67  
Sonja Nousiainen 2000 Mikkeli      43.08  
Jenny Rautiainen 2000 Pieksämäki      45.41  
Maria Kivimäki 2000 Pieksämäki      48.90  
Jenni Mikkonen 2001 Savonlinna      DNS  
           
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
SE: Anni Alitalo (1991) 27.48 2014-12-05 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Iida Sihvonen 1998 Mikkeli      35.98  
Katriina Sepponen 1998 Pieksämäki      49.10  
Ida Hulkko 1998 Mikkeli      DNS  
           
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Teo Branchicella 2002 Mikkeli      35.81  
Niklas Laine 2002 Mikkeli      36.03  
Elvis Savolainen 2003 Mikkeli      40.34  
Touko Ylönen 2003 Pieksämäki      46.97  
Onni Salmenkivi 2003 Savonlinna      47.60  
Jaakko Lehvonen 2002 Pieksämäki      48.62  
Eppu Svahn 2003 Mikkeli      51.50  
Leo Aro 2002 Pieksämäki      DNS  
           
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Niilo Ukkonen 2000 Mikkeli      32.90  
Lasse Tolonen 2001 Pieksämäki      41.74  
           
 
Laji 11, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Senni Partanen 2004 Mikkeli      19.99  
Tuuli Kammonen 2004 Mikkeli      20.82  
Sofia Lepistö 2006 Mikkeli      21.68  
Ronja Ruottinen 2005 Mikkeli      22.51  
Vilma Hjelt 2004 Pieksämäki      23.95  
Iina Kukkonen 2005 Mikkeli      24.39  
Emmi Kasurinen 2005 Mäntyharju      24.41  
Iida Remes 2007 Pieksämäki      26.16  
Ada Hulkko 2006 Mikkeli      26.23  
10 Krista Kurvinen 2007 Mäntyharju      26.99  
11 Noora Pesonen 2004 Pieksämäki      31.07  
           
 
Laji 12, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Luukas Laine 2005 Mikkeli      20.08  
Veeti Vilen 2004 Mikkeli      21.20  
Eemil Markkanen 2004 Pieksämäki      22.81  
Roope Eronen 2004 Pieksämäki      22.86  
Miska Heiskanen 2005 Mikkeli      23.95  
Manu Markkanen 2004 Pieksämäki      24.79  
Antti Korhonen 2004 Pieksämäki      29.38  
Reetu Päivärinta 2005 Savonlinna      32.89  
           
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Siiri Jämsä 2002 Mikkeli      33.09  
Veera Saarelainen 2002 Mikkeli      33.10  
Kaisa Himanen 2003 Mikkeli      35.05  
Tessa Sopanen 2002 Savonlinna      36.44  
Emma Remes 2002 Pieksämäki      36.53  
Minna Kettunen 2002 Pieksämäki      36.84  
Veera Vihavainen 2002 Savonlinna      38.21  
Veera Laakkonen 2003 Pieksämäki      39.04  
Sonja Roiha 2002 Pieksämäki      43.17  
10 Veera Vehviläinen 2002 Pieksämäki      47.91  
Tiina Ojalehto 2002 Hirvensalmi      DNS  
           
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Elina Jurvanen 2001 Mikkeli      34.37  
Kata Laukkanen 2001 Savonlinna      36.00  
Maija Liukkonen 2001 Mikkeli      40.87  
Emilia Markkanen 2001 Pieksämäki      40.88  
Sonja Nousiainen 2000 Mikkeli      41.60  
Maria Kivimäki 2000 Pieksämäki      45.04  
           
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Iida Sihvonen 1998 Mikkeli      31.13  
Katriina Sepponen 1998 Pieksämäki      47.58  
Ida Hulkko 1998 Mikkeli      DNS  
           
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 23.14 2014-10-04 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Niklas Laine 2002 Mikkeli      32.22  
Teo Branchicella 2002 Mikkeli      35.56  
Elvis Savolainen 2003 Mikkeli      46.01  
Eppu Svahn 2003 Mikkeli      DNS  
           
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 23.14 2014-10-04 
 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Niilo Ukkonen 2000 Mikkeli      30.00  
Veikko Ahlstrand 2000 Mikkeli      30.85  
Maxim Moisenko 2001 Savonlinna      DSQ  
 SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus        
           
 
Laji 15, 4X25m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi Synt Seura  25m    Aika Tila 











 
Pieksämäki 2 2004 Pieksämäki      1:19.18  
 Vilma Hjelt 2004         
 Iida Remes 2007   40.04    40.04  
 Roope Eronen 2004         
 Eemil Markkanen 2004   1:19.18    1:19.18  
           
           
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi Synt Seura  50m    Aika Tila 











 
Mikkeli 2 2002 Mikkeli      1:59.98  
 Veera Saarelainen 2002   30.29    30.29  
 Elvis Savolainen 2003   31.53    1:01.82  
 Niklas Laine 2002   28.48    1:30.30  
 Siiri Jämsä 2002   29.68    1:59.98  
           
Pieksämäki 1 2002 Pieksämäki      2:27.92  
 Minna Kettunen 2002   1:08.41    1:08.41  
 Veera Vehviläinen 2002   1:19.51    2:27.92  
 Touko Ylönen 2003         
 Jaakko Lehvonen 2002   2:27.92    2:27.92  
           
Savonlinna 1 2002 Savonlinna      3:05.99  
 Veera Vihavainen 2002   34.17    34.17  
 Väinö Neuvonen 2006   2:01.21    2:35.38  
 Kaspar Hoyer 2006   30.61    3:05.99  
 Viivi Paasonen 2002       3:05.99  
           
           
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi Synt Seura  50m    Aika Tila 











 
Mikkeli 1 2000 Mikkeli      2:01.24  
 Niilo Ukkonen 2000   28.39    28.39  
 Maija Liukkonen 2001   32.13    1:00.52  
 Elina Jurvanen 2001   30.50    1:31.02  
 Teo Branchicella 2002   30.22    2:01.24  
           
Mikkeli 3 2000 Mikkeli      DNS  
          
          
          
        DNS  
           
Savonlinna 2 2000 Savonlinna      DSQ  
 Jenni Mikkonen 2001   36.78    36.78  
 Tessa Sopanen 2002   33.10    1:09.88  
 Onni Salmenkivi 2003   39.61    1:49.49  
 SW 10.7 Toisen kilpailijan estäminen / häiritseminen        
           
           
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06 Tulostuspäivämäärä 15 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura Tulostusaika 16:39