Kilpailukalenteri

Syksyn 2022 kilpailut

17.9 Lappeenranta / Joensuu

1.10. Kuopio

(9.10 Kouvola / 15.10 Kotka / 15-16.10 Vaasa)

28-30.10. IKM-karsinnat Lappeenranta

5.11. Varkaus

12-13.11. GP Espoonlahti

20.11. Mikkeli

25-27.11. IKM-finaalit Raisio

3.12. Jyväskylä

10.12. Joensuu

15-18.12. NSM / SM Vaasa

 

Syksyn 2021 kilpailut

18.9 Joensuu

9.10. Kuopio

29-31.10. IKM Kuopio

6.11. Varkaus

20-21.11. GP Jyväskylä

21.11. Mikkeli

27-28.11. Kokkolma

(11.12. Joensuu)

16-19.12. SM Espoo

 

Kevät 2022 kilpailut

 

9.4. Joensuu

Kokkola

14.5. Kuopio 50m

Heinola

IKM

NSM/SM

 

Syksyn 2020 kilpailut

5.9. Lappeenranta

19.9. Jyväskylä 

3.10. Kuopio

23-25.10 Masters

30.10. - 1.11. Ikäkausimestaruus-aluekilpailut Lappeenranta

14-15.11. GP-uinnit Oulu

22.11. Mikkeli

Kilpailut peruttu

 

Kevät 2021

 

22.5. Kuopio (50m)

17-20.6. SM-uinnit (50m) Kuopio

2-4.7. Alueuinnit Jyväskylä

 

Kevään 2020 kilpailut

25.1. Lappeenranta

14.3. Pieksämäki

21.3. Varkaus

27-29.3. Masters - mestaruusuinnit Kotka

Koululaisuinnit (KLL)  huhtikuussa Pieksämäellä

18.4. Jyväskylä (50)

9.5. Kuopio (50)

23.5. Tampere (50) (yöpyminen kisojen jälkeen)

Kesän kisat AIKARAJOILLA

5-7.6. Rollo-uinnit Tampere

12-14.6. Ikäkausimestaruusuinnit Jyväskylä

25-28.6. Suomen Mestaruusuinnit Helsinki

 

Syksyn 2019 kilpailut

14.9. Jyväskylä

21.9. Lappeenranta

6.10. Kuopio

19.10. Varkaus

1-3.11. IKM-karsinnat Jyväskylä

24.11. Mikkeli

7.12. Joensuu

13.12. SM-uinnit Tampere

 

Kevään 2019 kilpailut

26.1. Lappeenranta

2.2. Joensuu

10.2. Savonlinna

16.2. Jyväskylä                          50

9.3. Pieksämäki

6.4. Joensuu

13.4. Jyväskylä                         50

18.5. Kuopio                               50

15.6. Hyvinkää                            50

 

Syksyn 2018 kilpailut

15.9. Joensuu // Jyväskylä (omatoimisesti)

29.9. Varkaus

13.10 Kuopio

26-28.10. Masters Turku

2-4.11. IKM T12-15, P13-16

15-18.11. NSM Vaasa

25.11. Mikkeli

8.12. Tampere

15.12. Joensuu (omatoimisesti)

 

Kevään 2018 kilpailut

27.1. Lappeenranta

3.2. Joensuu

11.2. Savonlinna

17.2. Jyväskylä (50m)

10.3. Super Challenge

7.4. Joensuu (bussi)

19.4. Mikkeli Koululaisuinnit (bussi)

(Koululiikuntaliiton Etelä-Savon piirin kilpailut. Uimari ei tarvitse kilpailulisenssiä)

21.4. Varkaus

19.5. Kuopio (50m)

26.5. Pori (50m) (bussi)

 

Tummennetuissa valmentaja mukana, muut omatoimisesti. Seura maksaa näihin kisoihin osallistumismaksut. Bussikyydeistä omavastuu.

 

Syksyn 2017 kilpailut

30.9. Joensuu (bussi)

7.10. Varkaus

21.10. Kuopio

27-29.10 Masters SM Vantaa

3-5.11. IKM-karsinnat Jyväskylä, P-11-16 ja T-10-15

26.11. Mikkeli

9.12. Tampere (bussi)

 

Ilmoittautumiset kisoihin viikkoa ennen

Tummennetut kaikille yhteinen, muihin omatoimisesti.

 

Kevään 2017 kilpailut

28.1. Pieksämäki

12.2. Savonlinna

18.2. Jyväskylä

17-19.3. Masters SM Lappeenranta

8.4. Joensuu (bussi)

22.4. Varkaus

13-14.5. Tartto

 

Syksyn 2016 kilpailut

7-9.10 Oulu Masters-SM

15.10. Varkaus

5-6.11. Ikäkausimestaruusuinnit

20.11. Mikkeli

10.12. Tampere (bussi)